Aktuality - co se děje v klubu

 

2021

prosinec
- všem členům klubu i našim příznivcům v novém roce 2022 přejeme mnoho zdraví, štěští a spokojenosti

- Informace pro členy klubu: výroční členská schůze se bude konat 17. ledna 2022 od 17.00 hod. v klubovně KŽM

 

  listopad
- skončila tradiční podzimní výstava modelů na královéhradeckém Hlavním nádraží. Fotoreport zde
- pro velký zájem byl proveden dotisk našich kalendářů. První edice byla vyprodána během dvou týdnů.
  říjen
- práce na zprovoznění kolejiště Kamenice se nedaří. Elektroinstalace je v horším stavu, než se předpokládalo a tak bylo rozhodnuto o digitalizaci. Nejmladší členové mají k digitální technologii přecejen lepší vztah a během několika týdnů se jim podařilo celé kolejiště zdigitalizovat. Na výstavě bude v provozu.
- kalendáře KŽM Hradec Králové pro rok 2022 jsou již v prodeji v knihkupectví v hale královéhradeckého nádraží, na webu Pragomodelu (www.pragomodel.cz) a samozřejmě také ZDE a v naší klubovně. Zakoupit je bude možné i na naší listopadové výstavě.

 

 

srpen
- Letos opět připravujeme pro naše příznivce Modelářský kalendář KŽM Hradec Králové. Podklady byly již předány do tiskárny. K zakoupení bude pravděpodobně od října.

 

červen
- Koncem června (28. 6.) proběhl v klubovně Oblastní přebor železničních modelářů. Na obrázku je porota při hodnocení. Výsledkovou listinu a fotografie vítězných modelů můžete vidět ZDE.

Pro americké kolejiště se podařilo zprovoznit druhého Big Boye - zakoupený starší model Rivarossi byl namazán podivnou hmotou, která se časem změnila v gumové cosi, takže převodovky byly úplně zatuhlé. Celý model byl rozebrán, pomocí ultrazvuku vyčištěn a po novém namazání znovu složen.

 

květen
-
Díky Martinovi K. zdárně pokračuje zprovoznění kolejiště TT Kamenice. Připojil se i Karel Š. který nově připojil ovládací panel.

 

  duben
- Bylo dokončeno další kolejiště na zakázku, tentokrát pro jaroměřské železniční muzeum. Zákazník byl spokojen.

 

Na kolejišti Vysočina pokračují práce na městské ulici.

 

 

březen
- Výroční zpráva KŽM HK byla odeslána všem členům klubu e-mailem. Pokud by nedošla, ozvěte se. Zpátečníci, co nemají e-mailovou adresu :-) dostanou totéž v papírové podobě poštou. (samozřejmě později)

 

únor
- Protože z důvodu epidemie není možné uskutečnit výroční členskou schůzi, bude zpracována Výroční zpráva KŽM Hradec Králové, která bude členům klubu rozeslána elektronickou poštou. Předpokládaný termín odeslání je konec února.
- Na klubové stránky bylo přidáno počítadlo přístupů, takže můžete sledovat návštěvnost.

 

leden
- V lednu míváme za normální situace výroční členskou schůzi. Letos ji musíme zrušit kvůli Covidu. Většinou už nejsme nejmladší ročníky tak proč riskovat... Stejně dopadne oslava čtyřicátého výročí klubu. O novém termínu budeme členy včas informovat (osobně - telefonem - mailem)

 

 

2020

prosinec
- Kolega V.F. oslavil tento měsíc šedesátiny. Gratulujeme a přejeme vše hezké.
- Poslední letošní setkání je 21. prosince. Všem členům přejeme krásné vánoční svátky a ať se vám koronavirus vyhne velkým obloukem.

listopad
- Dva členové klubu zrušili své členství. Zřejmě mají své důvody ale v souvislosti s tím jsme přišli o internetové stránky na adrese kzmhk.com a nemáme ani zálohu. Takže postupně vytváříme stránky znovu, na nové adrese kzmhk.eu.

podzim
- Bohužel bylo nutné (covid19) zrušit naši plánovanou podzimní výstavu. Bude-li to na jaře 2021 možné, uspořádáme některý víkend "dny otevřených dveří KŽM". Zatím to ale nevypadá.

jaro
- Z pozůstalosti po jednom královéhradeckém modeláři bylo zakoupeno středně velké kolejiště ve velikosti TT. Teď se rozhodne, co s ním dál. Každopádně pro transport do klubovny bylo nutné přerušit dráty mezi kolejištěm a ovládacími panely. Kdo to dá do kupy?